چاپار ایرانی طراحی شد

با تلاش یک شرکت دانش بنیان

پژوهشگران یک شرکت‌ دانش‌بنیان رایانامه بومی (ایمیل‌ بومی) برای ارتقای امنیت داده‌های سازمانی طراحی و پیاده‌سازی کردند.

به گزارش خبرنگار حوزه فضای مجازی خبرگزاری صدا وسیما به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رییس هیات مدیره این شرکت دانش بنیان با اشاره به پیاده‌سازی نرم افزار ”ایمیل چاپار“ به عنوانی یکی از محصولات دانش بنیان این شرکت، افزود: پیش از تولید «چاپار» ۹۵ درصد بازار این حوزه در اختیار ۴ محصول خارجی قرار داشت، اما اکنون با گذشت ۴ سال از ورود آن به بازار موفق شدیم ۳۰درصد بازار را از محصولات خارجی گرفته و جایگزین آنها شویم.

آقای سلمان افشار کرمانی گفت: نسخه جدید این محصول مبتنی بر رایانش ابری است، شاخص دیگر آن امنیت بالا است، به دلیل اینکه داده‌های رسمی با ایمیل جا به جا می‌شود، موضوع امنیت را در بخش تحقیق و توسعه به صورت پررنگ در نظر گرفتیم تا از این نظر اطمینان خاطر به مشتریان داده شود.

وی دانشگاه‌ها و نهادهای دولتی را از کاربران این ایمیل بومی دانست و ادامه داد: دانشگاه‌ها حدود ۳ تا ۵ میلیارد تومان در سال خرید در این حوزه انجام می‌دهند. در حال حاضر نزدیک به ۳۰ دانشگاه و ۳۰ نهاد دولتی در حال استفاده از این محصول هستند. همچنین ۱۰ مجموعه خصوصی نیز این محصول را خریداری کرده‌اند.

مجری طرح افزود: انواع برگه های ثبت نام با ساختارهای قابل سفارشی‌سازی، برگه های بازگردانی کلمه عبور با روش های استاندارد و امن، ورود دو مرحله‌ای با توکن یا پیامک، امکان ایجاد صفحات مختلف دسترسی با دامنه‌های سرویس دهنده با نشانی و ظاهر گرافیکی مختلف در یک سرور، امکان ایجاد ساختار ماژولار و گسترده‌سازی سرورها حسب وظایف مختلف و امکان ارسال رایانامه (ایمیل) گروهی با رعایت ساختار یک نسخه از اطلاعات در کل سرویس‌دهنده برخی از این قابلیت‌های این محصول است.

تمامی حقوق برای وب سایت توپ مگ محفوظ است.

Template Design:Dima Group