پیشنهاد عضو شورای شهر برای لغو طرح ترافیک با افزایش مبتلایان به کرونا

حجت نظری در گفت‌وگو با میزان به تشریح وضعیت فاصله‌گذاری اجتماعی در ناوگان حمل و نقل عمومی به ویژه اتوبوس و تاکسی گفت: شما به طور کلی وقتی می‌توانیم انتظار مراعات داشته باشید که نهاد‌های تصمیم‌گیرنده و مجری این جدیت و اهتمام لازم را داشته باشند و برای خود آنان این موضوع از درجه بالای اهمیت قائل باشد.

وی ادامه داد: ما وقتی شاهد هستیم که اطلاع‌رسانی درباره کرونا بسیار کمرنگ شده و توجه به موضوع کرونا در اقدامات دولت نسبت به گذشته کمتر شده است که البته بخشی از این را هم می‌توان به این عزیزان حق داد که شرایط اقتصادی به حدی سخت شده است که باید حتما کاری کنند که توامان هم چرخ اقتصاد بچرخد و هم وضعیت کرونا به نوعی کنترل شود.

این عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: در این شرایط وضعیت به جایی رسیده است که کار بسیار سخت پیش می‌رود و تشییع پیکر و مراسم‌های مختلف عروسی و عزا موجب شده که مردم حس کنند که کرونا تمام شدند و به طور طبیعی کمتر مراعات کنند.

نظری خاطرنشان کرد: من معتقدم که این مساله موضوعی نیست که بخواهیم تقصیر را صرفا تقصیر مردم یا نهاد‌های دولتی و عمومی بیندازیم و هر دو طرف در این مساله مقصر هستند و اگر این ارگان‌ها عادی سازی را به طور عادی انجام دهند، شاید مردم هم بیش از شرایط فعلی نسبت به این مساله اهتمام بورزند.

وی ادامه داد: این اتفاقی که است باید که رقم بخورد و ما هم واقعا برای اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی دچار مشکلاتی هستیم، مشخصا ما در مدیریت شهری برای اینکه بتوانیم مردم را مجاب کنیم که در اتوبوس فاصله‌گذاری را رعایت کنند، عملا باید تعداد اتوبوس‌ها را زیاد کنیم.

نظری خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم مردم را مجاب کنیم که در مترو فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنیم، باید واگن مترو و قطار‌ها را زیاد کنیم که سرفاصله‌ها کمتر شده و افراد کمتری منتظر باشند که از قطار برای تردد استفاده کنند.

وی ادامه داد: این مشکل ماست، اما واقعیت این است که در حال حاضر نمی‌توان برای این مساله کاری انجام داد چراکه تحریم هستیم و نمی‌توانیم از خارج این موارد را وارد کنیم و در داخل هم خودروسازان تاکنون تنها ادعا کرده‌اند که می‌توانند اتوبوس یا واگن مترو بدهند.

نظری خاطرنشان کرد: در نتیجه ما انتظار بیشتری داریم تا بتوانیم سرفاصله‌های مترو را کاهش دهیم، اما به نظر من راه منطقی‌تر هرچند که با هزینه‌هایی روبه‌روست، این است که همچنان طرح ترافیک معلق باشد.

وی ادامه داد: این تنها کاری است که در شرایط فعلی از دست ما برمی‌آید ولو اینکه ترافیک افزایش پیدا کند و شرایط یک قدری در خیابان‎ها دشوارتر شود، اما فکر می‌کنم که بهتر است که زحمت حضور در ترافیک را داشته باشیم تا اینکه بخواهیم داغ عزیزمان را ببینیم و یا اینکه خودمان به کرونا مبتلا شده و شرایط سختی را سپری کنیم.

نظری در پایان خاطرنشان کرد: لذا در شرایط فعلی که نمی‌توان ناوگان حمل و نقل عمومی خود را افزایش دهیم، بهتر است که ستاد ملی مقابله با کرونا و شورای عالی ترافیک مجددا تصمیم بگیرند که مجددا طرح ترافیک لغو شود.

انتهای پیام/

تمامی حقوق برای وب سایت توپ مگ محفوظ است.

Template Design:Dima Group