هشدار کرونا: هر ۹ دقیقه یک قربانی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، دکتر حریرچی در برنامه تیتر امشب در خصوص احتمال بازگشت شهر‌ها و استان‌های کشور به شرایط اوایل شیوع کرونا گفت: بنا به پیشنهاد وزارت بهداشت برای ۶ استان و از جمله تهران در این باره نامه نگاری شد و بازگشت به تعطیلات و اعمال مقررات کرونایی کشوری نخواهد بود؛ بلکه شهرستانی اعمال می‌شود و این موضوع به تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا هم رسیده است.
او افزود: با پیشنهاد استانداران، روسای دانشگاه ها، تائید وزرای بهداشت و کشور و موافقت رئیس جمهور، این تصمیمات پیاده سازی خواهد شد.
معاون کل وزیر بهداشت ادامه داد: در برخی استان‌ها از جمله آذربایجان غربی تصمیمات خوبی در این باره اتخاذ شد و البته چاره‌ای هم جز این وجود ندارد.
او گفت: طبق آمار‌ها هر ۳۵ دقیقه یک فوتی در کشور بر اثر تصادفات داریم، اما در مورد کرونا این عدد به ۹ می‌رسد.
حریرچی ادامه داد: در کمتر از ۴ ماه بیش از ۱۰ هزار فوتی ناشی از این بیماری داشتیم و به این ترتیب به طور متوسط در هر ۴ ماه ۱۳۰ هزار فوتی در کشور ثبت می‌شود و این رقم ۳ درصد رقم کل فوتی‌های کشور است.
معاون کل وزیر بهداشت گفت: امسال بیش از نیمی از فوتی ها، مبتلایان به کووید ۱۹ بوده اند. در خوشبینانه‌ترین حالت ۱۲ تا ۱۴ ماه دیگر واکسن کرونا در دسترس قرار می‌گیرد.
حریرچی گفت: به تعبیر وزیر بهداشت در لحظات آخر از این ویروس گل خوردیم و بازگشت شرایط کنونی به ارقام دو و یک رقمی بسیار دور و با رنج کادر درمانی و عوامل دست اندرکار همراه خواهد بود.
او در پاسخ به این سوال که چه زمانی از زیر ۴۰ فوتی به بالای ۱۰۰ رسیدیم؟ گفت: از ۲۴ خرداد روند افزایشی آمار از سرگرفته شد.
دکتر حریرچی گفت: به ازای هر بیماری که شناسایی می‌شود ۱۰ بیمار شناسایی نمی‌شود، همچنین افراد بسیاری به کرونا مبتلا می‌شوند، اما علائمی ندارند و متوجه نمی‌شوند.
معاون کل وزیر بهداشت به کسانی که می‌گویند: “من به کرونا اعتقادی ندارم! ” این طور پاسخ داد:
در ادامه برنامه دکترخسرو صادق‌نیت، رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، دکتر محمد طالب‌پور رئیس بیمارستان سینا و دکتر سعیدرضا مهرپور رئیس بیمارستان شریعتی در ارتباط تلفنی از روند افزایشی ابتلا به کرونا در کشور خبر دادند.

تمامی حقوق برای وب سایت توپ مگ محفوظ است.

Template Design:Dima Group