عکس| پاسخ ماندگار کی‌روش به اعلام تنفر از تیم ملی ایران

به گزارش همشهری آنلاین ۷ سال پیش در چنین روزی تیم ملی ایران در یک دیدار حساس در مقداماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برابر تیم کره جنوبی به میدان رفت.

دیداری که حاشیه های آن یک هفته قبل از شروع مسابقه با اظهار نظر عجیب سرمربی تیم حریف آغاز شد. جایی که مربی کره اعلام کرد که هرگز اجازه نخواهند داد تا ایران راهی جام جهانی شود. سرمربی کره اعلام کرده بود که «از این تیم بیشتر از ازبکستان بدم می آید». موضوعیکه شائبه کم‌کاری او شاگردانش در دیدار برابر ازبکستان را مطرح کرد.

اما حرف‌های سرمربی کره با واکنش شدید کارلوس کی‌روش روبه رو شد. او در نشست خبری پیش از ترک تهران به سمت کره در خصوص اظهارات سرمربی کره گفت:«وظیفه سرمربی است که تیمش بهترین عملکرد را داشته باشد ولی به نظر می رسد وی تمام توان تیم خود را در بازی قبلی به کار نبسته است. او باعث شرم و ننگ بازیکنانش است و یقین دارم بازیکنان کره جنوبی با وی هم عقیده نیستند. وی به مربیان فوتبال ایران احترام نگذاشت.» کی‌روش حتی معتقد بود که در روز آخر این ایران و ازبکستان خواهند بود که به جام جهانی صعود می‌کنند. اتفاقی که البته در آستانه به وقوع پیوستن بود. اگر ازبکستان با اختلاف گل بیشتری  برابر قطر به پیروزی می‌رسید. دیداری که در خصوص آن هم شبهاتی وجود داشت و در واقع برد پرگل ازبکستان و شکست کره در خاک خودش میتوانست عملا چشم بادامی ها را  از صعود به جام جهانی بازدارد. 

با این حال کی روش برای تهییج بازیکنان تیم ملی عکسی از سرمربی کره جنوبی در اتاق بازیکنان نصب کرد تا آنها را به لحاظ روحی با این روش مهیای دیدار سرنوشت ساز با رقیب سنتی خود در آسیا کند.

دیداری که  در نهایت با گل زیبای قوچان نژاد و در شرایطی که کره ای‌ها بارها تا آستانه باز کرده دروازه ایران پیش رفتند به پایان رسید.

اما شاید یکی از مهم ترین قاب‌های حضور کی‌روش در فوتبال ایران صحنه بعد از به صدا درآمدن سوت دیدار برابر کره جنوبی بود. جایی که کی‌روش با مشت های گره کرده به سوی سرمربی کره ای ها رفت تا به نوعی پاسخ صحبت‌های پیش از بازی او را اینگونه داده باشد.

۷ سال ثبت این تصویر گذشته و کی‌روش هم بعد از ناکامی در جام ملتهای آسیا ایران را ترک کرده است. اما این تصویر برای بسیاری از طرفداران سرمربی سابق ایران  نماد تعصب او به تیم ملی ایران برشمرده می‌شود.

تمامی حقوق برای وب سایت توپ مگ محفوظ است.

Template Design:Dima Group