اعزام دانش آموز به خارج از کشور توسط مدیر مدرسه تخلف است

غلامرضا کریمی، رئیس مرکز بین الملل و مدارس خارج از کشور و قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در گفت وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، در پاسخ به این سوال که علت گرایش خانواده‌های به اعزام فرزندان خود به آزمون‌های خارج از کشور که عمدتا هم از کانال آموزش و پرورش نمی‌گذرد چیست؟ گفت: این امر یک مطالبه اجتماعی است. همه هم اکنون دوست دارند که فرزندشان در یک مجموعه بین المللی حضور یابد و به خارج از کشور سفر کند.

کریمی در ادامه بیان کرد: اغلب بعد از بازگشت این دانش آموزان از یک مسابقه بین المللی که تحت نظر آموزش و پرورش هم نبوده شاهدیم که شرکت این دانش آموزان در فلان مسابقه پخش می‌شود که تلوزیون هم با آموزش و پرورش هماهنگ نمی‌کند.

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در ادامه بیان کرد: برخی از مواقع گفته می‌شود که فلان دانش آموز مدال طلا و یا مدال نقره گرفته است و این امر تا مدت‌ها در کارنامه فرد وجود دارد و از این منظر می‌تواند واجد ارزش است و یک فرصت ویژه‌ای در اختیار این فرد قرار می‌دهد.

رئیس مرکز بین الملل در ادامه با بیان اینکه این مطالبه وجود دارد و نمی‌توانیم مقابله‌ای با این مطالبه داشته باشیم گفت:، ولی این مدال‌ها و شرکت کردن در این مسابقات واجد ارزش خاصی از منظر دولت و یا وزارت آموزش و پرورش نیست.

کریمی در ادامه افزود: والدین به همین که فرزندشان در رزومه خود شرکت در مسابقات بین المللی را بیاورند و به گونه‌ای بتوانند در مقابل فامیل و دوست آشنا این موضوع را بیان کنند افتخار می‌کنند. این اعزام‌ها هیچ ارتباط رسمی با آموزش و پرورش ندارد.

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین الملل افزود: مخاطبان آموزش و پرورش ۱۵ میلیون دانش آموز هستند که در این بین افرادی با جهت گیری متفاوت هم به وجود می‌آیند که بدون هماهنگی با ما بخواهند کاری انجام دهند.

کریمی در ادامه تاکید کرد: اگر مدیر مدرسه‌ای سازمان یافته در درون مدرسه بخواهد این کار را انجام دهد حتما با مدیر مدرسه برخورد می‌شود و این کار غیر قانونی است.

انتهای پیام/

تمامی حقوق برای وب سایت توپ مگ محفوظ است.

Template Design:Dima Group