بارش باران و کاهش ۶ درجه ای دما در گیلان

به گزارش همشهری آنلاین محمد دادرس در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تقویت ناپایداری‌ها از عصر امروز، اظهار کرد: کاهش دما، بارندگی و وزش باد نسبتاً شدید و بارش برف در ارتفاعات تا روز دوشنبه برای استان گیلان پیش بینی می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه آسمان اکثر نقاط استان گیلان برای امروز (شنبه) نیمه ابری تا ابری و مه آلود همراه با کاهش نسبی دما و در بعضی ساعات بارندگی و وزش باد پیش بینی شده است، گفت: از عصر امروز وزش باد شدید و احتمال وقوع رعد و برق دور از انتظار نیست.

مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به ادامه این روند برای روز یکشنبه، گفت: در این مدت دمای هوای استان نیز سه تا ۶ درجه کاهش می‌یابد.

وی با بیان اینکه این سامانه جوی تا روز دوشنبه در گیلان فعال خواهد بود، بیان کرد: در این مدت بارش تگرگ نیز در برخی از نقاط استان دور از انتظار نخواهد بود.

دادرس همچنین نسبت به احتمال بالا آمدن آب رودخانه‌ها، آبگرفتگی معابر، لغزندگی سطح جاده‌ها، سیلابی شدن مسیل‌ها و رانش و لغزش زمین و مواج شدن دریا در زمان فعالیت این سامانه هشدار داد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر دمای شهر رشت مرکز استان گیلان ۱۰ درجه سانتی گراد و بیشینه رطوبت آن نیز ۹۸ درصد، گفت: ارتفاع موج دریا نیز برای امروز و فردا یک و نیم متر بوده و برای انجام فعالیت دریانوردی نامناسب است.

تمامی حقوق برای وب سایت توپ مگ محفوظ است.

Template Design:Dima Group